Committees
Click on the committee to see its members.
Karen Frei, Chair (USA)
Marie Helene Saint-Hilaire, Co-Chair (USA)
Miguel Gago, Congress Chair (Portugal)
Miguel Coelho, Congress Chair (Portugal)
Rajesh Pahwa (USA)
Cynthia Comella (USA)
Huifang Shang (China)
Diego Torres-Russotto (USA)
Alberto Albanese (Italy)
Hubert Fernandez (USA)
Andreas Puschmann (Sweden)
Joohi Jimenez-Shahed (USA)
Daniel Truong (USA)
Ana Castro Caldas, Coordinator (Portugal)
Rita Simões (Portugal)
Leonor Rebordao (Portugal)
Marcelo Mendonça (Portugal)
Joao Lourenco (Portugal)
Hubert Fernandez (USA), Chair
Miguel Gago (Portugal), Co-Chair
Gencer Genc (Turkey)
Tai Tran (Vietnam)
Jinyoung Youn (Republic of Korea)
Maja Trost (Slovenia)
Yevgeniy Trufanov (Ukraine)
Pawel Tacik (Germany)
Vladimira Vuletic (Croatia)
Sorina Gorcenco (Sweden)
Pattamon Panyakaew (Thailand)
Jose Fidel Baizabal Carvallo (Mexico)
Xiomara Garcia (Colombia)
Gabriela Novotni (North Macedonia)
Thien Thien Lim (Malaysia)
Oluwadamilola Omolara Ojo (Nigeria)
Oscar Bernal (USA)
Gerard Saranza (Philippines)
Frandy Susatia (Indonesia)
Oksana Suchowersky, Chair (Canada)
Etienne Hirsch (France)
Hyder Jinnah (USA)
Abderrahmane Chahidi (Morocco)
Mark Lew (USA)
Raymond Rosales (Philippines)
Helio Teive (Brazil)
Philippe Salles Gándara (Chile)
Huifang Shang (China)
Oscar Bernal Pacheco (Colombia)
Vladimira Vuletić (Croatia)
Irena Rektorova (Czech Republic)
Hamed Abdou (Egypt)
Pawel Tacik (Germany)
Norbert Kovacs (Hungary)
Rupam Borgohain (India)
Rukmini Mridula (India)
Frandy Susatia (Indonesia)
Shinsuke Fujioka (Japan)
Genko Oyama (Japan)
Beomseok Jeon (Korea, South)
Justina Jurkeviciene (Lithuania)
Thien Thien Lim (Malaysia)
Ai Huey Tan (Malaysia)
Yue Hui Lau (Malaysia)
Daniel Martinez-Ramirez (Mexico)
Balsa Vujovic (Montenegro)
Rajeev Ojha (Nepal)
Oluwadamilola Omolara Ojo (Nigeria)
Gabriela Novotni (North Macedonia)
Mathias Toft (Norway)
Gerard Saranza (Philippines)
Jaroslaw Slawek (Poland)
Igor Petrovic (Serbia)
Peter Valkovič (Slovakia)
Maja Trošt (Slovenia)
Yaroslau Compta (Spain)
Per Svenningsson (Sweden)
Pattamon Panyakaew (Thailand)
Erwin van Wegen (The Netherlands)
Gençer Genç (Turkey)
Yevgen Trufanov (Ukraine)
Valentina Leta (United Kingdom)
Gulnora Rakimbaeva (Uzbekistan)
Tai Tran (Vietnam)
To see the COIs of the Scientific and Organizing Committee, please click here